דלג לתוכן המרכזי

ממייסדת האירידולוגיה להוגת פילוסופיה

 

סיפור אישי הופך לפילוסופיה מדעית הכיצד?

שלומית בחרה לחקור את מדע האירידולוגיה בעקבות מצוקה רפואית אישית. לימים ייסדה את האירידולוגיה בישראל. מאוחר יותר הגתה את הפילוסופיה בראייה אחרת אירידיוסופיה® שעומדת מאחורי מדע זה.

בהיותה נערה בחרה שלומית במרפא ודרך חיים במקום רפואה ותרופה. שלומית סבלה בילדותה ובנערותה ממחלת האסתמה שפגעה מאוד באיכות חייה. ד"ר זאב פכטהולד, מרפא (אירידולוג ונטורופת), היה היחיד שהביא לרפואתה השלמה, כאשר אבחן במדויק את מקור הבעיה, על ידי שינוי הרגלי תזונה, צמחיי מרפא ופילוסופיית חיים. 

הריפוי ממחלת האסתמה יצר בה את הרצון לחקור ולדעת תחום שנחשב אזוטרי באותן שנים ולא היה ניתן ללמידה בצורה ממסדית - האירידולוגיה.  
בגיל 17 בחרה שלומית את ד"ר פכטהולד כמורה דרך. הקפדנות שבה מילאה אחר הוראותיו, לצד סקרנותה לגבי תחום האירידולוגיה, העלו בד"ר פכטהולד את הרצון להעביר אליה את הידע הרב שברשותו, למרות גילה הצעיר.
במשך תקופת התיכון ובזמן שירותה הצבאי זכתה לידע מעשי רב כאשר התבוננה  עם ה"מאסטר" אל תוך עיניהם של מאות מטופלים. מקשיבה ולומדת בהתמדה את רזי האבחון והטיפול הייחודיים הללו. בבוא העת ראה בה ד"ר פכטהולד את  ממשיכת דרכו.

בראייה אחרת חודרת את הנפש באמצעות מענה פילוסופי - ומקבלת הכרה לשמה בראיייה אחרת אירידוסופיה®

במהלך כתיבת ספרה האחרון במהדורתו החדשה "אירידוסופיה®" (במהדורה הראשונה "מה אומרות עינייך") החלה לראות ד"ר תמיר את ההיבט הפילוסופי כחלק בלתי נפרד מעולם הטיפול. 

למרות ההצלחות הרבות שהניבו פירות דרך הריפוי הפיזי (באמצעות תזונה, צמחי מרפא, הומאופתיה ועוד) ראתה שלומית כי סוד ההבנה דרך תהליכי חשיבה הם נדבך חשוב להביא לריפויו השלם של האדם. 

תהליכי החשיבה אותם הגתה נתנו מענה פילוסופי יישומי לכאבים, לרגישויות, למחלות ולכל קונפליקט, עיכוב וחוסר בהירות בחייהם של מטופליה ותלמידיה. וכך "בראייה אחרת" החלה להתהוות ולהתגבש כתפישה פילוסופית בעידן החדש העומדת בפני עצמה. 

  להוגת תפישה פילוסופיתבראייה אחרת, אירידוסופיה® פילוסופיה מדעית

הפילוסופיה בראייה אחרת  אירידוסופיה® היא הפילוסופיה של מדע האירידולוגיה שכן כל ספריה ומחקריה מוכיחים על הקשר בין הקשתית האישון לפילוסופיה שהגתה.

שלומית תמיר מוציאה את הספר האירידולוגי הראשון בעברית בשנת 1994 במהדורה חדשה מבוא לאירידולוגיה- אבחון בריאותי בקשתית העין (אבחון בריאותי בקשתית העין במהדורתו הראשונה)  ובשנת 2007 ספר מהפכני נוסף הקרוי דאז מה אומרות עינייך בשנת 2007 בהוצ ידיעות אחרונות שסולל  דרך לאבחון וטיפול בעולם הנטורופתי בעולם הטיפול הרגשי.כיום הספר נקרא אירידוסופיה® הוצאת המכון לחקר האירידוסופיה® בספרה זה הוכיחה את הקשר הישיר בין מצבו הפיזי של האדם לבין מצבו הרגשי דרך  המפה הרגשית-אירידיוסופית הראשונה בעולם שהגתה. בספר זה מקרי מבחן, צילומי עיניים ואנמנזות המוכיחים את התיאוריה כי "איברים מדברים רגשית לפני שהם מאותתים פיזית".  

 

מדע ואירידולוגיה 

מבחינה מדעית האיבר הראשון המתפתח אצל העובר כבר בגיל ששה שבועות יחד עם עצביי המוח (אקטודרם) הם קשתיות העיניים כך, שכל הזיכרון התאי, הדורי והעוברי, נמצא בעצביי האקטודרם בקשתיות העיניים ועל פי מחקריה של ד"ר תמיר Ph.D גם באישון.
מתוך כך גילתה שקשתית העין היא תביעת האצבע היחידה היכולה להראות את כל השרשרת הדורית של האדם על יכולותיו ובעיקר על פציעותיו הדוריות אותם האדם צריך לשאוף לרפא על מנת למנוע עיכובים מנטליים או פיזיים ועל כך נשענת הפילוסופיה של "בראייה אחרת". 

"קשתית העין עשויה מאלפי כלי דם היוצרים מבנה ייחודי משלה. מבנה זה מולד ואינו משתנה ודרכו ניתן ללמוד את רבדיו של האדם בהיבטיו הדוריים והגנטיים. כלי דם משנים את צורתם, על פי התפישה, כשהאדם אינו פותר את הקונפליקטים בחייו ואלו הופכים לבעיות פיזיות. כך מתחיל האדם לרכוש רגישויות שהופכות לסימפטומים ולמחלות ובמקביל חלקים מהמבנה הראשוני של הקשתית מתחיל להשתנות."  שלומית תמיר מתוך קורס אירידולוגיה 2013 

מכון מחקר למדע פילוסופיה וחדשנות - בראייה אחרת, המכון לחקר האירידוסופיה®

מכון המחקר נוסד בשנת 2000. קבוצות אנשים חקרו את יסודות התפישה על עצמם וכשמידי שבוע במשך תקופות ממושכות שיתפו וכתבו את דעותיהם ומימצאיהם בנושאים שונים.

נושא הקשר בין צורת האישון ולגילוי הרצף הדורי של האדם ממנו הגיע הוא הנושא השני שחקרה שלומית במשך שנים: כיצד ניתן לאבחן ולגלות את השפעת מיקומו של האדם ברצף הדורי ממנו הגיע דרך צורת האישון.  צילומים של אישונים של מטופלים לצד קבוצות מחקר הראו כי נתונים אלו יכולים לגלות את מהות האדם בחייו הנוכחיים. מחקר זה הוליד את טכניקת הפעולות והדנא טכניקה המעלה  כ -20 שאלות ותובנות העוזרות לאדם לחקור ולהגיע לתשובות מדוייקות על עצמו דרך הבנת עברו הדורי. מאוחר יותר חקרה את נושא הכתבים המוצפנים של האדם  דרך הצבעים המרקם והסימנים בקשתית העין  . מחקר זה הוליד את טכניקת הפעולות והפתרון. טכניקה העוזרת לאדם לשנות את מציאות חייו דרך לימוד זיהוי מרקם  קשתיות העין של האנושות ודרכי הפעולות המאפיינות אותם. קבוצות מחקר נוספות שחקרו את נושא תרשימים ומנדלות לזיהוי תת המודע של האדם הביאו כלים נוספים לשיטה.

מעבר לכך משנת 2000 עם הקמת המכון החל עשור חדש המשקף קדמה מהפכנית שלא היתה כקודמתה התנהלות האדם משתנה ויוצרת רצף חדש של אדם אבולוציה חדשה. 
המכון חקר וממשיך לחקור את השפעת העולם על האדם מבחינה אבולוציונית וממצאיו המרתקים מוכיחים את עצמם הלכה למעשה. בראייה אחרת, אירידוסופיה® מעניקה לאדם ארגז כלים לחקירה אישית המחברת אותו  אל האותנטיות אותו שלו ומנווטת למקומו בעידן החדש מבלי לאבד את הסיבה שלשמה הגיע לעולם. 

 


הפילוסופיה היישומית בראייה אחרת, אירידוסופיה® רואה את עומק ההבנה של האדם כתנאי הכרחי לבריאותו הפיזית והנפשית 

אנשים בוחרים בראייה אחרת  כי... הסוד הוא בהבנה

הפילוסופיה בראייה אחרתאירידוסופיה ®  קיבלה את מקומה בתוכנית רדיו דרכה לומדים המאזינים כיצד להבין את הקונפליקטים בחייהם כך שיוכלו לפתור אותם דרך תהליכי חשיבה המביאים להבנה. אלפי מאזינים ומטופלים הבינו את סוד ההבנה המסתתר בתפישה זו. האדם המתאמן דרך התפישה מבין כי כל רגישות, עיכוב או מחלה תפקידם לעורר בו הבנה אחרת וניתנים לו הכלים לגלות את הסיבה לקונפליקט והדרך לפתרון. 


קהילת בראייה אחרת 

שלומית תמיר נכדתו של אחד ממקימי ויקירי קהילת אנוסי משהד בפרס. אביה עלה לישראל כחלוץ ולקח חלק בהקמת מדינה ישראל יחד עם ששת אחיו. את שלומית בחר אביה לגדל בחינוך רב תרבותי בה חשף אותה לעולמות שונים ומיוחדים של אומנות, יהדות ואהבת אדם. 
התפישה, "בראייה אחרת",  הפכה לקהילה בפני עצמה, ערבוב של אנשים מסוגים שונים ובגילאים שונים אשר בחרו להתאמן דרך תפישה זו. 
קהילה זו היא קהילה אשר תכניה משותפים ומפורסמים לקהל הרחב, בעלת מאפיינים של דו-שיח חופשי ופתוח בכל נושא בעולם החדש, בעלת הקשבה, תמיכה, עזרה הדדית וכל זאת בתנאי שלאדם רצון להתפתחות אישית ועצמאות. 

הכתבים של הפילוסופיה

לפילוסופיה "בראייה אחרת" כתבים רבים (כיום נאספו כ 400) אותם ניתן ללמוד ותלמיד יכול להבין את מהותו בעידן החדש. עוד על הכתבים וקורסים לחץ כאן

מסרי עתיד העולם 

האדם כפרט והעולם ככלל הם חלק בלתי נפרד המשפיע בצורה קוונטית האחד על השני. שלומית תמיר יבעלת יכולת מטאפיסית לקריאת כתבי האדם ועתידנית החוקרת את אירועי העולם והשפעתם וחלק ממסריה הוכיחו את עצמם. כנכונים מטרת המסרים היא לפקוח את עיני האדם  באשר הוא כפרט רבעל קבוצה כלשהי וכמהיג לפעולה נכונה להשתנות הרצויה. המסרים אינם באים להפחיד או לערער את האדם נהפוכו להראות בראייה רחבה יותר עולם מאחורי עולם על פי התפישה את המציאות הקיימת והמשתנה כאחד.

עוד על עתידנות ומסרים לחצו כאן 

 לחצו כאן למכתב האישי משלומית לתלמידיה