דלג לתוכן המרכזי

פגישה אירידוסופית - פילוסופית עם שלומית תמיר

 

"שלום ידידי,  ראה כי המסע שלך איננו פשוט. נבחרת אתה לעשות עצמאות למען עצמך לחלוטין בזרות, לעבור לידה שאיננה פשוטה ללבד לחלוטין ללא שום הדרכה אומר אני לך כי הבן שמודרך אתה מן הלמעלה לאן להגיע ולאן להיות. שואל אתה לאן צריך אני ללכת ומה עליי לעשות? ברצוני לומר לך שמן המזל שהגעת לכאן לאדמה זו כיוון שבאדמה ההיא רק צרות יכלו לגרור אותך לחיים שאין בהם טיפת שלווה, האדמה שמה בערה ממולך כיוון שכביכול אביך לא יכול היה להגן עליך או לאפשר לך את כל שהיה צריך לתת לך. 
אין אני יודע ממה איבד האב הזה ומה ביכולותיו ומה אין ביכולותיו אך הנכון היה להתרחק ולהגיע לכאן. ראה כי הניתוק הזה מבורך בעבורך.   צריך להתחיל אתה אט אט אך אומר לך כי אין בטוח אתה כי רוצה להישאר כאן, תדע רק בסוף ה-2009 לאן פניך מועדות. מדוע חושב אתה כי הדלתות סגורות ועד שמגיע אתה הן אינן נפתחות בעבורך, אין כך הדברים. הבן שנמצא פה אתה בזמן של הסתגלות, הדברים אינם פשוטים. ואומר אתה, הרבה זמן אני כאן בזמן ההסתגלות, אין אתה עדיין בהסתגלות האמיתית שצריך אתה להיות בה, אל תשפוט את עצמך כזר, אל תשפוט את עצמך כמי שלא מחובר למאומה, ראה את עצמך כמי שבונה לחלוטין חיים חדשים, עם זאת אם בכוונתך ללכת או חושב אתה ללכת ליבשת אחרת ייתכן כי מן האפשרי אך לא בעת הזו, דווקא בעת הזו מוגן אתה כאן והאפשרויות נפתחות לך.    האם בטוח אתה כי בחרת את הדבר הנכון ללמוד כיוון שדווקא תחום התעשייה והניהול היה נכון לך יותר, רוצה אתה ללמוד את תחום הטכנולוגיה אך שואל אני אם באמת רוצה אתה לעסוק בזה העניין, נראה שבשנה זו תהיה לך ההזדמנות לקחת פרויקט, נראה גם שזהו פרויקט שיוביל אותך למימד אחר של ייעוד. 
קשה עם האב הזה, תמיד היה קשה. מדוע בחרת בבחירת הנשמה שלך את הויקטור, פעמיים רואה אני לומר לך כי איש זה ספג מכות קשות. עקשנותו לשרוד הייתה חזקה מכל אך כמו זה שרצה מאוד לשרוד קשה היה לו לתת לאחרים לחיות כביכול. גם אמך לא פשוט, בשלבים מסוימים בחיים רצתה היא ללכת למקומה היא ללבד אך בכל זאת ניסתה לעשות איזושהי השגחה ולהישאר במקומה.
אינני יודע במה אחיך טרוד אך נראה שבזמן זה כל השקעה שישקיע איננה מניבה פירות וטרוד הוא מאוד בענייני כספים.             יכול אתה לשאול שאלות רוב השאלות שלך נכונות לשאול אותן יותר ביחסים שלך עם האח שלך ועם הויקטור או השאלות יכולות להיות מזמנות בעניין הייעוד שלך והאם רואה אתה עצמך ממשיך אתה במה שלמדת או ממשיך ללימודים נוספים, האם בוחר אתה להישאר באדמה זו, השאלות שלך יכוונו אותי בדיוק לומר את התשובות שצריך אתה אך השאלות צריכות להיות באלה הנושאים. 
בהצלחה".

 

שלומית: האם אתה מתחבר למה שאמרו לך?
איגור: כן, האם אני יכול עכשיו לשאול שאלות? 
שלומית: אומרים שתקבל הרבה תשובות למקום שאתה נמצא בו עכשיו, בוא ושאל מה שאתה רוצה, בשביל זה אני פה.
איגור: למה בכל דבר שאני מתחיל לעשות אני מרגיש קושי ואני לא נהנה ממנו עד שאני מסיים לעשות אותו? כל דבר שאני מתחיל לעשות מאוד קשה, אנשים שסביבי כמו משפחה וחברים הם לא אנשים שהייתי רוצה שיחיו איתי.

 

"שוב חוזר אני אליך ידידי לומר לך שלא מן הסתם קראתי המסר הזה אמרתי לך כבר קודם לשאול את השאלות הנחוצות והנכונות עבור הויקטור ועבור המיכאל, הרי חיים אנו על פי השלכות מבלי לשים לב נסה להבין קודם כל מדוע הנשמה שלך הזו בחרה באב הזה בקושי הזה, במיכאל הזה, מדוע בחרת בניתוק מאלו, הבט שכל ניתוק בחייך ידעת מהו ניתוק מהי סגירות ובעצם חננה אותך ההשגחה ברצון חזק להמשיך רצון חזק ליותר לא לוותר ובעצם בוחר אתה בכל פעם מבלי לדעת את אותה הבחירה שבחרת את הוריך. אומר ידידי כי הרבה מהחברים שלך מן האנשים בעבודה שלך דומים למיכאל, דומים עד מאוד לאביך אך גם אתה דומה לאביך ביכולת ההתמדה שלך ביכולת שלך להמשיך עד הסוף אך מדוע בוחר אותם אנשים קשים, אטומי אוזניים ועיניים?
הבן כי זוהי בחירת נשמה ואת העובדה שבחרת להיוולד לאבא הזה בעצם העובדה שבחרת באח הזה ואומר לך שוב להבין ולהתעמק, להבין ולהתעמק שוב ושוב ושוב במערכות היחסים שעליהם גדלת, לקודים ההתנהגותיים מהם באתם... הבן שאין אתה רוצה לדבר על אילו הדברים אך אלו השלכות אך בזכות כוח הרצון שלך אין אתה מוותר, יודע שנמצא אתה בלית הברירה ובעצם מגיל ה-15 ידידי נמצא אתה בלית הברירה, חייב אתה להמשיך ולהמשיך לא לוותר כי בלית ברירה. גם לכאן הגעת בלית ברירה אך ראה סוף סוף אומר אני, את ההקשר של אותו מסר שנאמר.
הבט כי שנתיים אלה משמעותיות עבורך ודברים עומדים להתהפך עבורך, מדוע... בגלל הרצון, בגלל המיומנות, לאביך אין אוזניים אין עיניים, הן קיימות אך לא שומעות ולא רואות, עסוק הוא בענייניו שלו כל העת, עסוק הוא בענייני האגו כל העת, לא יודע מה נחוץ לו, אין לו אנוכיות לא בתיקון יחסים. בחרת אב קשה ליותר לא של שלום, לא של אחדות רק של כבוד,  לא של דיבור רק עונש כל העת עונש עונש עונש, זוהי בחירת הנשמה שלך אין אתה בכלל יודע מהי נעימות, מהי אחדות, מהי עזרה... אם רוצה אתה לשנות את זה תהיה נדיב הפוך מאביך אל תשתמש בשליטה על שפע אלא בנדיבות, תמיד תשאל במה אוכל לעזור, תהיה נדיב תמיד, עשה יותר, אל תרגיש שמנצלים אותך. ההשגחה מנסה אותך לראות אם לומד אתה את הנדיבות, הנדיבות היא חשובה". 
שלומית: לא סתם נאמר לך לשאול בעניין האב והאח, אין 'הוקוס פוקוס', אנחנו מתרגלים חשיבה פילוסופית, בעבודה רוחנית אנחנו בוחרים בהורים שלנו בשביל ללמוד את השיעורים שלנו ואתה בחרת. כמעט ואין פה אזכור לאם רק לאב ולאח. כל הזמן שליטה ושליטה. קשה, קשה עד מאוד רק אגו רק 'מה ארוויח ומה ייצא לי מזה', רק שליטה. בגלל שאתה מבורך נבחרת להתנתק ולהגיע לפה, ההשגחה מנסה אותך, עושה לך קשיים בכדי שלא תהיה בשליטה, שלא תגיד כל הזמן 'מגיע לי ואני אנצל את זה', אלא בכדי שתהיה בנדיבות, שלא תהיה בכעס אביך ואחיך שהם כל הזמן בכעס, שואלים 'למה זה כך ולמה? ולמה זה קורה לי!...בשביל שתגיד אתה ש'כל דבר שקורה לי זה מדויק כי אני צריך להתאמץ יותר להיות נדיב יותר' ואז תראה איך דלתות נפתחות אליך. אתה מושך אליך כל הזמן אנשים שבעצם מעמידים אותך כל במבחן כל העת את היכולת שלך. הראה להם שהיכולת שלך והנדיבות שלך לא במבחן, אתה פשוט כזה. אם תלמד את השיעור הזה תוכל להתגבר על הרבה קשיים ולהתקדם מעבר למה שאתה, ייתכן כי התעורר בך הרצון להיות ביבשת אחרת אך זה לא הזמן. ייתכן ויהיה מסע דרך מקום העבודה. אנו צריכים לדבר על זה אך הדרך היא ארוכה..."

 


איגור: הנדיבות...מאיזו בחינה?
שלומית: אבא ואח, האם אחיך תמיד היה מועדף על אבא שלך?
איגור: אח שלי כשהיה צעיר היה אהוב על כולם והיה תמיד מצליח. 
שלומית: ובשנה הזו נראה שהוא בקשיים כלכליים, כל דבר שהוא נוגע בו הופך לזוועה.
איגור: זה בדיוק ככה, וכולם בשוק.
שלומית: אתה יודע למה? הקשו עליך בכדי שתבין נדיבות מה היא, בכדי שאנשים הנשלחים אליך, הרי בני האדם הם בני האלוקים, וכשהם נשלחים אלינו הם נשלחים בתחפושת בכדי ללמד אותנו על ידי הלמעלה, לעשות לנו חניכה. עד כה היית במקום של הקושי ואתה מבין מה זה קשה ועכשיו היה נדיב. האם אחיך ואביך היו נדיבים?
איגור: .......
שלומית:  לא כל כך. תהיה אתה נדיב. שניהם לא ראו אותך כדבר המואר ובגלל זה ההשגחה נתנה לך את כוח הרצון וההתמדה לא לוותר וזו מתנה נפלאה ואז אתה יודע שאתה צריך להתאמץ ושלחו אליך כל הזמן אנשים לא נדיבים שכל הזמן בדקו את היכולות שלך, ברגע שתבין שאתה צריך להיות נדיב אתה תראה שלא יבחנו עוד את היכולות שלך. אם מישהו בעבודה מבקש את עזרתך עשה עשה זאת ועזור, אל תרגיש שאתה פראייר ,תגיד "אשמח לעזור לך", אלה מילים שאח שלך לא ידע להגיד. המשפחה הייתה אחריו הרבה זמן בסבלנות, היה שפע ומה תרם השפע הזה? מה הוא עשה עם השפע הזה?
איגור: אני לא חושב שהוא ניצל את זה. 
שלומית: ומה עשה עם כל ההצלחה שהייתה לו?
איגור: אני חושב שכלום.
שלומית: מה אתה חושב שצריך לעשות עם הצלחה בכדי שתישאר לאורך זמן? 
איגור: הייתי רוצה סיפוק רוחני, להיות מאוזן בעצמי, נפשית, התפתחות שכלית, רוחנית, התפתחות בקריירה, התפתחות במשפחה,זהו. 
שלומית: הרבה דברים. מה שאתה רוצה זה מדויק ובגלל זה אתה מבורך. מה אח שלך עשה עם ההצלחה? 
איגור: לא השתמש בה. 
שלומית: האם הציע עזרה למישהו? 
איגור: לי הוא הציע עזרה כלכלית, גם לאמא.
שלומית: אני רוצה להגיד לך עוד משהו, צריך לדעת במה לעזור, בגלל שהיכולת הכלכלית שלו קלה הוא היה צריך לעזור בדברים אחרים.
* תודה למטופל, שתרם את הסשן עד לנקודה זו.
 

ליצירת קשר וקביעת פגישת ייעוץ