דלג לתוכן המרכזי
מכון מחקר

מכון מחקר

 

בראייה אחרת, המכון לחקר האירידוסופיה® 

מדע פילוסופיה וחדשנות

המכון הוקם ברוח השינויים של העידן החדש.  בעולם גלובלי עם קידמה בלתי מתפשרת ותרבות פוסט אמת המעצבת את דעת הקהל איבד האדם את האפשרות לחקור באופן אובייקטיבי את עצמו סביבתו הכרתו ובחירותיו. במכון נחקרו יסודות התפישה על ידי מטופלים וקבוצות מחקר של אנשים ממגדרים, גילאים מקצועות מעמד כלכלי, לאום דת מגוונים ושונים. התפישה הוכיחה את עצמה כתפישה הפותרת ובונה לאדם בעידן החדש את המציאות הנכונה לו מבלי שיאבד את חלקיו האוטנתיים והאנושיים שלו כאדם.

המכון נוסד בשנת 2000 על ידי שלומית תמיר, כשזו החלה לחקור את נושא האבחון הרגשי במקביל לאבחון פיסי דרך מדע האירידולוגיה. ברשותה היו צילומי עיניים עם אבחונים אירידיולוגיים של מטופליםבתוספת אנמנזות רפואיות שלא נמצא להם מזור. מחקריה גילו כי סימנים ראשוניים המתהווים בקשתית העין אינם מראים את אותותיהם בסימפטומים פיזיים ואף לא בבדיקות דם אלא  מסבירים מצבים רגשיים המחכים לפתרונם.  אמירתה כי "איברים מדברים רגשית לפני שהם מאותתים פיזית" הוכיחה את עצמה,  מחקריה הוכיחו כי סימנים אלו מצביעים על קונפליקטים רגשיים, שיהפכו לסימפטומים פיזיים אם לא יפתרו לעומקם.  באמצעות אוסף מקרי מבחן שלומית החלה ליצור את המפה הרגשית  האירידוסופית הראשונה בעולם והוכיחה שוב את הקורלציה בין גוף ונפש באופן מדעי נגיש וברור באמצעות מפה זו.  ספרה במהדורתו הראשונה "מה אומרות עינייך" יצא לאור, לאחר שבע שנים של מחקר וכתיבה, בהוצאת ידיעות אחרונות והיום נמכר תחת המכון במהדורה מורחבת בשמו הנוכחי אירידוסופיה

חקר כתבי התפישה.

חקירת האישון ויסודות מהות האדם דרך גילוי הרצף הדורי אליו הוא שייך וזכרונותיו הדוריים וחקירת הקשתית בנושא גילוי האבולוציה של האדם.

בשנת 2004 עם סיום כתיבת סיפרה החלה  שלומית להתודא אל היכולת המטאפיסית שלה ולקרוא את כתבי הנשמה של מטופליה דרך מסרים שהורידה ונכתבו בהסכמת מטופליה.  במסרים אלו נימצאו כתבים מרתקים ששוכתבו על ידי תלמידיה.  החומרים נחקרו על ידי קבוצות המחקר.

במסרים נימצאו חומרים אודות סוד תמצית הנשמה של האדם. על פי התפישה האישון, כדמוי סליל של פילם ישן משקף את האדם כחלקיק מסליל אינסופי של השרשרת הדורית ההסטורית והגנטית ממנו הגיע ולכן עיקר זכרונותיו התאיים הדוריים טמונים בו. חקירת זיכרונותיו וגילוי מקומו ברצף הדורי מגלה לאדם את מהות קיומו.במחקרים צורפו עשרות צילומי עיניים, צילומי אישונים וקונפליקטים לא פתורים מוכיחים את חשיבות המשמעות של החקירה של האדם אודות זיכרונותיו ורצפיו הדוריים על מנת להתגלות  אל מהותו בחייו.

במסרים נוספים שעסקו בקריאת כתבי הנשמה של האדם נימצאו חומרים שעסקו בגילוי האבולציה של האדם. מחקריה הראו כיצד כל מבנה ומרקם של קשתית סוג של אבולוציה ממנה האדם הגיע.  

"תפקידה של כל נשמה הבאה לעולם הוא לסדר סליל זה על מנת ליצור רצף מאוזן. לרוב ישנן קפיצות בין דוריות היוצרות רצף לא שווה ולשם כך מגיעות נשמות הבאות ליצור מילוי לרצפים דוריים אלו (להחזיר את האיזון). בעולם השכלי נשמות אלו הם אנשים הנתפשים כמעוכבים היות ויחסית להוריהם הם אינם מפותחים דייה אך הם באים לסדר את הקפיצה הבין דורית מבחינה קוונטית בין הדורות על מנת ליצור רצף מדויק של האדם כולו (של כל השרשרת הדורית).שכן על פי תפישתה האדם הוא חלקיק אחד קטן מכל השרשרת הנקראת אדם"   שלומית תמיר מתוך קורס "בראייה אחרת" 2014

חיפוש אחר הקשר בין כתבי התפישה לכתובים ולהיסטוריה האנושית

את נושא האדם כחלקיק בלתי נפרד של שרשרת דורית על נגזרותיו וחקירת הרצף הדורי של האדם ניתן לראות גם דרך הכתובים, הפער הדורי בין אברהם אבינו כאיש חסד עליון לטרח אביו, הקשר והפער הדורי בין רחל אמנו ללבן, הקשר הדורי והרצף של קיין ויוסף, הקשר בין בודהה לדלאי לאמה האחרון המהווה תמצית וסוף השרשרת הדורית של  בודהה ועוד. 
במחקריה מביאה שלומית השערה נוספת, שהוכיחה את עצמה, כי האדם מעבר להיותו חלקיק של שרשרת דורית ביולוגית אין סופית (הבאה לתקן את רצפיו) האדם שייך גם לרצפים שונים של אנשים שאינם שייכים לשרשרת הדורית הביולוגית שלו.
בקורסים של המכון במשך שנים יצרה שלומית "מעבדת אנשים" שחקרו את שייכותם לקבוצות אנשים (לא מהשרשרת הדורית) הדומים להם והממוקמים ברצפים מתפתחים ומפותחים להם וידיעת כל זה עזרה להם ללמוד את עצמם ואת יחסיהם לאנשים בגוונים השונים.
בראייה אחרתה אירידוסופיה® הינה פילוסופיה מדעית בעידן החדש היות והיא חוקרת את האדם המשתנה מדורותיו עד לרוח התקופה העכשווית.

הכשרת מטפלים וקליניקות פתוחות להתנסות על ידי מתמחים לקהל הרחב

בין השנים 2017 2011 החלה להנגיש שלומית את כל התפישה לשפה ברורה לכל דורש ושכתבה את כל יסודות התפישה לקורסים בתוספת ספרי לימוד חוברות וקלפי טיפול נילווים. רב הקורסים של התפישה מקוונים. כיום המכון  מכשיר מטפלים על ידי לימוד הקורסים ובליווי צמוד של אירידוסופים בכיריםקליניקות להתנסות על ידי מתמחים במגוון ארגז הכלים של השיטה בליווי קלפי הטיפול של התפישה פתוחות לקהל הרחב . יש להתעדכן בתאריכים הרשומים במודעות המופיעות "לאירוע הבא".