דלג לתוכן המרכזי
מסע של מהות וייעוד מתחילת הדרך ועד לאירידוסופיה®

מסע של מהות וייעוד מתחילת הדרך ועד לאירידוסופיה® של האירידיולוגיה - האירידיוסופיה

עם שחרורה מצה"ל, נרשמה ללימודי נטורופתיה במכללה לרפואה משלימה הראשונה שהוקמה בישראל. במקביל ללימודיה במכללה הרחיבה את ידיעותיה בתחום האירידולוגיה אצל פרופסור שמיט, יו"ר איגוד הנטורופתים בגרמניה, שהגיע לישראל במיוחד על מנת ללמד כאן את שיטתו.בשנת 1994 כששלומית בת 24 , הוסמכה כנטורופתית ע"י המכללה לרפואה משלימה ובמקביל הוסמכה לעסוק בנטורופתיה מטעם איגוד Heilpraktike  הגרמני על ידי ד"ר בני קול, ממשיך דרכו של פרופ' שמיט. באותה שנה יצא לאור בהוצאת אסטרולוג ספרה הראשון: "מבוא לאירידיולוגיה - אבחון בריאותי בקשתית העין". היה זה הספר הראשון בעברית בתחום האירידולוגיה ועוסק ביסודות האבחון הפיסי ובטיפול בתזונה - צמחי מרפא ותוספות מזון. בספר זה הביאה שלומית תמיר מהידע שרכשה מבית מדרשו של ד"ר זאב פכטהולד המורה הנכבד. 

לקראת תום לימודי הנטורופתיה פנתה ללימודים אקדמיים באוניברסיטת ניו פורט.
בלימודים אלה קיבלה פרספקטיבה רחבה על הטיפול המשלים דרך היבטים נפשיים ורגשיים נוספים. בנוסף בחרה להשתתף בתכנית בין תחומית, ששילבה לימודי פילוסופיה ומדעי ההתנהגות עם לימודי רפואה משלימה.


במסגרת התארים הראשון והשני (B.A. M.A.) חקרה שלומית את השפעת התזונה על התנהגות האדם. אוניברסיטת ניו פורט כיבדה את בחירתי לכתוב עבודת דוקטורט (Ph.D) בתחום האירידולוגיה (ד"ר לפילוסופיה ומדעי ההתנהגות Philosophic Doctor of Human Behavior and Nurtision ) עבודה זו עסקה בנקודות ההשקה בין היבטים פיסיים ורגשיים בחיי האדם על-פי האירידולוגיה.
במהלך לימודיה, בשנת 2002, הוציאה לאור מפה ראשונית רגשית הממפה איברים פיזים כרגשיים. לאחר שנה הוציאה לאור חוברת עבודה לתלמידים הסוקרת את ראשית מחקריה בנושא האירידוסופיה® וכיום משמשת חוברת זו ככלי עבודה למורים ולתלמידים בשיטת תמיר.

הספר "אירידוסופיה®" כולל מחקרים בנושא האירידולוגיה הפיזית והרגשית והקשר בניהם המצביעים על נחיצותו של ההיבט הפילוסופי והרגשי לרפואתו השלמה של האדם, לא פחות מהריפוי הפיזי. תוך זמן קצר, נהפך הספר לאבן שואבת עבור תלמידים ומטפלים בתחום הרפואה האלטרנטיבית. ספר זה הוא אבן דרך לכל אדם העוסק בתחום ההוליסטי. 
לרכישת ספרים ומפות לחצו כאן.

במקביל ללימודיה האקדמיים, לימדה מעל לעשור אירידולוגיה ב"מכללת רידמן" על כל שלוחותיה השונות והכשירה מורים ללמד את שיטתה. עד מהרה הפכה האירידולוגיה לכלי אבחון מרכזי בלימודי נטורופתיה שהחלו לצבור תאוצה ולקבל גושפנקה ממסדית. דור חדש של אירידיולוגים מקצועיים ב"שיטת תמיר" הוביל את ד"ר תמיר ליזום את הקמתה של "עמותת האירידיולוגים הקליניים בישראל" ואת הקמתו של המכון לחקר האירידולוגיה.

כיום האירידיוסופיה® היא אבן דרך המביאה אבחו וטיפול דרך מדע, פילוסופיה ותהליכי הבנה כדרך לריפוי האדם 

מדוע כדאי ללמוד אירידוסופיה® צפו בסרטון: